Pokyny k pěstování Moje první zahradnická sada

Výroba hrnce

1. Po uhnětení hlíny vytvořte kouli.
2. Tvar držte v jedné ruce a palcem druhé ruky jemně přitlačte.
jemně na střed hlíny.
3. Jemně sevřete hlínu mezi palcem na vnitřní straně a ostatními prsty na vnější straně a přitom kuličkou v ruce jemně otáčejte.
4. Při otáčení hlíny vyvíjejte rovnoměrný tlak. Hlínu vytvarujte tak, aby stěny hrnce měly stejnou tloušťku.


5. Vytvarovanou hlínu položte na pracovní stůl tak, aby vytvořila rovnou základnu, a pokračujte ve tvarování hrnce.

6. Jakmile model položíte na pracovní plochu, jednou rukou jemně rozšiřte dutinu uvnitř hrnce a druhou rukou podepřete vnější stěny hrnce, dokud nebude mít požadovaný tvar a velikost. K vyhlazení povrchu hrnce můžete použít malou hliněnou kuličku (mírně navlhčenou).

Zdobení: Pokud chcete květináč ozdobit, doporučujeme vám Pokud chcete květináč ozdobit, doporučujeme použít hliněné modelovací nástroje nebo vyrobit různé hliněné tvary (kuličky, motýlky, hvězdičky), které nanesete na vnější stěny. Nechte hrnec schnout 24 hodin nebo dokud neztvrdne.

Příprava semen:
Den před výsevem vezměte 3 nebo 4 semena a namočte je na 16 až 24 hodin do teplé vody. vodu po dobu 16 až 24 hodin. Semena nasají vodu a nabobtnají. Vložte disky substrátu do misky a zalijte je 2 šálky teplé vody. V případě potřeby přidejte vodu, ale půdu nepřehnojujte.

Z každého disku substrátu odlepte síťku a ujistěte se, že nezůstaly žádné suché a tvrdé části. Nakonec odstraňte přebytečnou vodu (jemným vymačkáním), dokud není půda mírně vlhká.
Substrát jemně rozdrobte a vložte jej do květináče (květináčů), dokud nejsou téměř plné.

Ponechte si malé množství substrátu, abyste semena zakryli.

Předem namočená semena opatrně vyjměte a položte je na zem 2 až 2,5 cm od sebe tak, abyste do každého květináče zasadili 3 až 4 semena. Semena posypte tenkou vrstvou zeminy tak, aby již nebyla vidět.

Ihned po zasazení je lehce postříkejte vodou. Přikryjte průhlednou potravinářskou fólií (abyste vytvořili lehký skleníkový efekt). Voda zadržená v substrátu (v době expanze) vystačí na několik dní.

Poté můžete zkontrolovat vlhkost párátkem v hloubce asi 1,25 cm. ve vzdálenosti asi 1,25 cm. Pokud je na tyči při vyjmutí zemina, nemusíte ji zalévat. Pokud je naopak prut čistý, je čas zalít. Lehce postříkejte vodou, dokud nebude půda na dotek mírně vlhká.
Pokud na zalévání zapomenete, můžete to kompenzovat větším množstvím vody, ale nepřehánějte to. Pokud zapomenete zalít, můžete to kompenzovat větším množstvím vody, ale nepřehánějte to.

Transplantace: Když rostliny dostatečně zesílí, můžete je přesadit do většího květináče.